poniedziałek, 12 września 2016

kartki DIY na każdą okazję

Dla nas każda okazja do stworzenia kartki jest dobra :).Oprócz tych urodzinowych, świątecznych, komunijnych, zaproszeń na różne okazje itd. powstają u nas również kartki typu "głowa do góry", "powodzenia na szkolnej drodze" czy "pięknego czasu oczekiwania na potomka".Poprzez kartki wyrażamy nasze emocje, życzenia, pragnienia czegoś dobrego dla drugiej osoby. Oczywiście nie dostaje od nas takiej kartki każde dziecko w sąsiedztwie, które rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą, ani każda znajoma, która zdradzi, że jest przy nadziei. Ale jest parę osób, które zostały przez nas obdarowane taką drobnostką z niejednej już okazji ;).A ponieważ my sami uwielbiamy otrzymywać tradycyjną pocztę, mamy nadzieję, że innym również sprawiamy radość naszą twórczością :).Uwielbiamy tymbardziej, jeśli kartki są wykonane własnoręcznie - takie mają dla nas największą wartość. Bo wiemy z autopsji, że potrzeba nieco czasu i inwencji, by takową stworzyć, po zakończonej twórczości posprzątać ;), wypisać (nie, że nie lubimy/nie potrafimy tworzyć tekstów, ale problem pojawia się np. w sytuacjach, gdy wysyłamy 30 kartek na Swięta ;)), podsunąć każdemu członkowi rodziny pod nos do podpisania itd. Niemniej jednak uwielbiamy tworzyć kartki - niezależnie od okazji :). Do czego bardzo serdecznie zachęcamy i Was :).Przy tworzeniu kartek z serii DIY staramy się przestrzegać dwóch zasad:

- by na każdej był element stworzony dziecięcymi rączkami - ta zasada nie dotyczy kartek wykonywanych na zamówienie ;)
- by nie były one jedynie zlepkiem papierowych elementów, ale dokładamy ozdoby z różnych materiałów, np. guziki, elementy wydziergane, gałązki, piórka, sznurki, gotowe elementy drewniane, ...

To naprawdę nic trudnego! I nie potrzeba tu żadnych specjalistycznych urządzeń, przyborów ani artykułów dekoracyjnych! Oczywiście, można zaopatrywać się w sklepach hobbystycznych, ale najpierw radzimy poszperać wśród tego, co już posiadamy :).

Jak powstała kartka z serii DIY pokazana powyżej:

użyliśmy kawałka zwykłej koronki z babcinej szuflady
- drewniane koraliki z literkami nawlekliśmy na kordonek i zwyczajnie przywiązaliśmy do kartki
- naklejkę z rybką nakleiliśmy na kartonik, wycięliśmy, a następnie - by uzyskać efekt 3D - nakleiliśmy na koronkę wsuwając pomiędzy kawałek filcu (może być też tektura).
Czyż efekt nie jest uroczy :)?

Będzie nam miło, jeśli zainspirowani tym wpisem podzielicie się z nami owocami Waszej twórczości :).

Pozdrawiamy,
Małgosia&Florian z EkipąBrak komentarzy:

Prześlij komentarz