sobota, 30 kwietnia 2016

4 domki dla lalek godne uwagi

Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na handmade'owe domki dla lalek, a także pewną chatkę, dla której szukamy nowego właściciela :).

Kto poszukuje namiarów na konkretną firmę - tutaj tego nie znajdzie ;).

1. Zainspirowani domkiem "Christmas tree doll house" stworzyliśmy podobny.
Argument będący jednocześnie plusem i minusem jest taki, że karton to niezbyt trwały materiał. Jeśli domek wyjdzie nam fajnie, to trochę szkoda, żeby się popsuł. Ale z drugiej strony, jak już się popsuje, będziemy mogli bez problemu i niewielkim nakładem kosztów wyczarować kolejny, uwzglęniając błędy wykryte w poprzedniej wersji :).
Użyliśmy nieco naturalnych materiałów, ale niestety bez kleju się nie obyło. "Wykładzinę" przyszyliśmy, a ściany obkleiliśmy serwetkami z odpowiednimi motywami (a la kafelki w łazience, kolorowa w pokoju dziecięcym itd.).
Koszty realizacji: minimalne.
Czas spędzony wspólnie na tworzeniu: bezcenny :).
tekturowo-drewniany domek dla lalek diykartonowo-drewniany domek dla lalek diy

domek dla lalek diy

kartonowy domek dla lalek diy

2. Po dzieciach znajomej dostaliśmy taką oto chatkę handmade´ową. Jej ogromnym plusem jest to, że nie jest wyposażona w dziesiątki szczegółów, określających jej przeznaczenie. W związku z tym raz służy lalkom za domek, innym razem zwierzętom za oborę. Jeden z poprzednich właścicieli używał jej jako garażu, a nasze panny wpadły na pomysł zrobienia z niej zjeżdżalni: wystarczy przedłużyć część dachu drugą jego częścią.
Kolejny ogromny plus to demontowalność, a jednocześnie brak konieczności używania kleju (poszczególne elementy łączy się wsuwając jeden w drugi i zabezpieczając kołeczkami przed wysunięciem). Kiedy dzieciaki nabawią się chatką do woli, składamy wszystkie elementy na kupkę (są płaskie) i wrzucamy na szafę, by po kilku tygodniach zdjąć i obserwować kolejną falę fascynacji :).
Chętnie zrobimy dokładniejsze fotki i podamy wymiary, jeśli kogoś chatka urzekła i chiałby wykonać coś podobnego :).
drewniany domek dla lalek DIY

drewniany domek dla lalek DIY

drewniany domek dla lalek DIY

drewniany domek dla lalek DIY

3. Ostatnio, na targu używanych artykułów dziecięcych, kupiliśmy taki oto domek (zafascynowały nas dołączone do niego mebelki), choć był to ruch wbrew naszej idei niezagracania mieszkania zbędnymi przedmiotami (bo przecież jeden domko-oboro-garaż już mamy, a i ten kartonowy z pewnością jeszcze trochę pożyje)... Ktoś wpadł na pomysł, by domek ten podarować naszym chomikom, ale to by nie pomogło mieszkania "odgracić" ;). Fajny, demontowalny, wkrótce z pewnością zmieni właściciela ;). Jeśli jesteś nim zainteresowany - zapraszamy do kontaktu na priv :).
drewniany domek dla lalek

4. A taki domek, jak w projekcie "How to make a toy tree house?", zrobimy kiedyś wnukom :).

Jeśli choć odrobinę pomogliśmy Ci w podjęciu jakiejkolwiek decyzji nt. domku dla lalek dla Twojej pociechy, miło będzie, jeśli polubisz nas na Facebook'u i podzelisz się tym wpisem ze znajomymi :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz