niedziela, 8 maja 2016

wiosenne zabawy przy muzyce klasycznej

Potraficie wyobrazić sobie wiosnę bez ptaków?

Dla nas ptak to taki typowy symbol wiosenny, tak jak liść jesienią, tzn. bez nich wiosna nie byłaby wiosną ;). Są wszędzie i oddziałują na wszystkie nasze zmysły.

Cwierki i świergoty za oknem nie ustają. Na balkonie, w naszej skrzynce skarbów, co i rusz ląduje jakieś nowe piórko. A dziś mieliśmy okazję podziwiać kaczątka z rodzicami :).

Postanowiliśmy więc podzielić się z Wami pewną fantastyczną zabawą przy muzyce klasycznej, właśnie z ptaszętami w roli głównej :).

Bo wiecie, działanie muzyki ma ogromny wpływ emocjonalny na człowieka, również (a może zwłaszcza?) na tego małego :)!

Do naszej zabawy potrzebujemy jedynie nagranie utworu Johanna Straussa "Annen-Polka" i leżący na podłodze okrąg np. ze sznurka lub inny rekwizyt odgrywający rolę gniazda.

Następnie wsłuchujemy się w te miłe dla ucha dźwięki i próbujemy naśladować młode ptaszki.

Najpierw wyglądają z gniazdka (tzn. z tego okręgu/koszyka/skrzynki czy co tam wymyśliliśmy) ciekawe świata. Następnie wyfruwają z niego, zataczają coraz większe kręgi, a gdy muzyka staje się "groźna" - znak, że zbliża się kocur! - szybciutko powracają do gniazdka.

Nasze dziewczynki to uwielbiają! Wymyśliły nawet wersje z myszkami i kotem oraz z zajączkami i orłem :). A jaką radochę mają siedząc na kanapie i obserwując mamusine piruety ;)!

I wcale nie jest to zabawa tylko dla dziewczynek - w szkole muzycznej bardzo chętnie bawią się w nią również chłopcy.

Spróbujcie i Wy! I koniecznie dajcie znać, jak się to Waszym Pociechom podobało :).

Pozdrawiamy serdecznie,

Małgosia i Florian

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz