środa, 16 sierpnia 2017

10 zabaw z owocami

Tak, generalnie też jesteśmy przeciwni zabawom jedzeniem czy rzucaniem ryżu pod kościołem, ale przy tych zabawach, które za chwilkę Wam przedstawimy, naprawdę nic się nie marnuje :).
Sprawdźcie sami!

1. szachy/warcaby - oczywiście każdy zbity "pionek" trafia prosto do buzi :)2. kółko i krzyżyk
Można wymyślać różne kombinacje tej gry starej jak świat, u nas ostatnio pojawiła się kombinacja owocowa :)

3. co zniknęło?
Pozwalamy Dzieciom przez chwilę przyjrzeć się przygotowanym owocom, po czym prosimy o zamknięcie oczu i jeden przedmiot chowamy. Następnie Dzieciaki muszą zgadnąć, co schowaliśmy.
Jest tu kilka sposobów na zwiększenie trudności:
     * Wykorzystujemy większą liczbę owoców.
     * Po schowaniu jednego z owoców przekładamy pozostałe na inne miejsca.
     * Chowamy 2-3 owoce na raz.

4. memory dotykowe
Już kiedyś donosiliśmy Wam o różnych możliwościach gry w memory dotykowe. Tym razem wersja owocowa :).

5. układanie obrazków, np. na podwieczorek
Kasia z bloga twoje diy zainspirowała nas do stworzenia placuszków, podobnych jak na zdjęciu poniżej - palce lizać :).6. układanie szeregów/powtórzeń
To nie tylko fajna, ale i mądra zabawa, bo ćwiczy lewą półkulę mózgu.7. świece umilające nam letnie wieczory
Pomarańczę/cytrynę przecinamy na pół, wyciskamy z niej sok. Do powstałych w ten sposób wydrążonych "miseczek" wkładamy knot. Możemy też dodać jakieś olejki zapachowe lub suszone kwiaty (dzieciaki z pewnością chętnie przyozdobią Wasze świece ;)) i nalewamy wosk. Powstają w ten sposób naprawdę fantastyczne świece na letnie wieczory przed domem :).
(Poniżej akurat fotka z bożonarodzeniowymi świecami, bo nie mogę znaleźć innej ;)).


8. poszukiwanie zakopanych przedmiotów
Co roku dziadkowie w Polsce robią ogromne ilości owocowych przetworów. W tamtym roku zbieraliśmy wszystkie pestki przerobionych wiśni i śliwek i suszyliśmy na słońcu. Z kilkudziesięciu kilogramów owoców uzbierała się niezła "kupka" pestek. Wypełniliśmy nimi drewnianą skrzynkę. Wrzucam do niej czasem kilka skarbów, np. muszle, orzechy, kamienie. Dzieciaki chętnie prowadzą poszukiwania - niestety zdjęcia brak ;).

9. wydobywanie zamrożonych przedmiotów
Pestki z owoców z drugiego śniadania wrzucamy do kubeczka, zalewamy wodą i wstawiamy do zamrażalnika. Zabawa zaczyna się już późnym popołudniem ;) - Latorośle próbują wszelkimi sposobami wydobyć pestki: przy pomocy soli, gorącej wody, narzędzi Dziadka lub układając lodowe obiekty na słoneczku :).

10. "zwykłe" krojenie
Dla nas, dorosłych, krojenie jest zwykłe, ale nie dla dzieci! A jaka duma na ich twarzy! Choćby niewiadomo jak krzywe były te plasterki banana - najważniejsze, że nie jest on już w całości ;).Macie jeszcze jakieś pomysły na owocowe zabawy :)?

Pozdrawiamy serdecznie,

Małgosia&Florian z Ekipą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz