czwartek, 23 lutego 2017

dlaczego śnieg jest biały - opowieść o przebiśniegu

Pamiętacie, jak pisaliśmy o naszej podróży do Doliny Wiosny?

Otóż nieco znużeni już tą niezimową u nas pogodą, wybraliśmy się do Doliny Wiosny, pierwszy raz w tym roku. I odkryliśmy oznaki wiosny! Tak, śnieżyce wiosenne i fiołki już tam są! To znaczy, że niedługo będą wszędzie! Z pewnością i przebiśniegi! Na balkonie to już od jakiegoś czasu cieszą nas krokusy :).
A na temat koloru śniegu, którego w tym roku było u nas tak niewiele, wpadła nam w ręce pewna opowieść. Zachwyciła ona nasze Pociechy - może i Waszym się spodoba :)?


Dlaczego śnieg jest biały - opowieść o przebiśniegu

/za Oskarem Dähnhardt/

Bóg stworzył wszystko: trawę, zioła i kwiaty. I dał im najpiękniejsze kolory, jakie tylko przyszły mu do głowy. Stworzył także śnieg i rzekł do niego: "Ty, który potrafisz wszystko przykryć, sam możesz znaleźć odpowiedni dla siebie kolor." Snieg poszedł więc do trawy i powiedział: "Daj mi, proszę, swój zielony kolor!". Następnie poszedł do róży i poprosił o jej czerwoną sukienkę. Odwiedził także fiołka. I słonecznika. Przecież chciał mieć piękny kolor! Ale i trawa, i kwiaty wyśmiały go i odesłały z niczym... Wtedy siadł sobie śnieg koło przebiśniega i rzekł zasmucony: "Jeśli nikt nie da mi jakiegoś koloru, to stanie się ze mną to samo, co z wiatrem - jest taki niedobry tylko dlatego, że go nie widać". Zlitował się kwiatuszek nad biednym śniegiem i rzekł: "Jeśli podoba ci się mój płaszczyk, możesz go mieć."
Snieg wziął więc jego płaszczyk i od tej pory jest biały. Niestety dla wszystkich kwiatów jest wrogiem, tylko z przebiśniegiem się lubią.


I jak :)?


Pozdrawiamy,

Małgosia&Florian z Ekipą


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz