niedziela, 6 marca 2016

gra a la "story cubes" DIY

Dziś pokażemy, jak stworzyć coś w rodzaju „Story cubes“. Tym razem nie chodzi nam o ograniczanie plastiku w naszym życiu, bo nawet nie wiemy czy te kostki są z plastiku wykonane... Ot, pomysł na zabawę bez zabawek :).
Potrzebujemy:
- kamyczki (najlepsze by były takie płaskie, ze strumyczka; my wyszukiwaliśmy w górskim jeziorze takich z jedną większą płaską ścianką),
- pisak,
- woreczek/koszyczek do zapakowania całości

W grze tej nie ma złych odpowiedzi. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. O ile w oryginalnej grze rzuca się kostkami, o tyle w naszej wersji losujemy z woreczka kilka kamyczków. Następnie z obrazków, które wypadły/wylosowaliśmy, opowiadamy historię, rozpoczynając ją słowami „Dawno, dawno temu ...”. Nasza wersja jest bardzo uproszczona, bo na każdym kamyczku jest tylko jeden obrazek, do tego niezbyt szczegółowy, ale radości sprawia mnóstwo. A przecież o to chodzi :). W ten sposób możemy trenować swoją wyobraźnię i pomysłowość sami bądź w gronie rodziny/znajomych. Nasza wersja ma kilka plusów:
- możemy bez końca rozszerzać ją o dodatkowe obrazki - kamyczków ci u nas w Alpach pod dostatkiem ;)
- możemy stworzyć ją wszędzie, gdzie tylko się znajdziemy
- niektóre z naszych niedokładnych obrazków można różnie interpretować, np.
Minus jest taki, że nie możemy jej ze sobą zabierać, bo jest za ciężka ;).
Istnieje też możliwość stworzenia wersji dla tych bardzo oszczędzających miejsce: na karteczkach! Wtedy to obrazki mogą być nawet niesamowicie szczegółowe, ale, no cóż, zabraknie powiewu natury ;).


EDIT 29.03.2016

Właśnie, przegrzebując czeluście internetu, natknęłam się na TO cudo... Myślę, ze gdybyśmy odkryli to wcześniej, nie opublikowalibyśmy tutaj naszych nieudacznie "pomalowanych" kamieni... ;) M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz